mercredi 7 décembre 2011

Nejúžasnější zpráva tisíciletí

Dneska byl zvláštní den. Ráno muset být před sedmou ve škole, pak španělština (jo asi se fakt budu muset začít i učit!) pak deset minut na dopsání "extra lehkého a krátkého" projektu na češtinu, který jsem dělala předchozí den spoustu hodin. Čeština. Pak další jazyk - angličtina - to bylo skvělé, poslední dobou mě začíná ne zas tak nudit, ne, že bych se snad moc chytala, to zas ne, ale není to tak hrozné, navíc jsme si zazpívali písničku od Abba a skoro jsme dokoukali jeden díl Friends. Pak francouzština - další jazyk (pozn. musím si dělat domácí úkoly). Francouzštinu miluju, ale poslední dobou jsme už nějak moc daleko :D. Pak už jenom nudná matika, neexistující oběd, co nám zákeřně přesunuli, takže jsme hladoví museli jít na další literku a konečně oběd.

Na pár hodin pak opustit školu a pak pěkně zase naklusat zpátky. Dneska jsem byla vzorná sestřička (ne, že bych snad někdy nebyla) a vzala jsem svého bratříčka na den otevřených dveří k nám. Samozřejmě se v tomhle případě škola vykresluje v hezkých zářivých barvách beze šmouh.

Ještě, že jsem na tom dni otevřených dveří před lety nebyla, půlhodinový proslov Jituš (ředitelky) by mě možná tak unudil, že bych si tu školu nevybrala. No ale bráška má silné nervy a mě rozptyloval náš fyzikář (zástupce), který mě zpozoroval mezi rodiči a žáky a evidentně si s úsměvem na rtech lámal hlavu, tím, co tam dělám. Pak přišla řada na mě, coby zasvěcenou průvodkyni a jala jsem se ukázat bráškovi každý kout našeho drahého gymnázia. Chemie, vytahování se pokusy, které stejně nikdy dělat nebudou. Biologie, no tam není nic moc zajímavého až na mikroskopy. Fyzika, ta byla jediná docela zajímavá a konečně jsem přišla na kloub tomu, co se skrývá pod pokusem s papouškem, o kterém všichni mluvili. Pak jsem ještě byla vyděšena zjištěním, že mám abnormálně malou tepovou frekvenci, překvapila jsem svou přítomností další řádku učitelů a šlo se dom.

Doma, nejúžasnější zpráva tisíciletí! No dobře, tak zkrátka jenom dobrá zpráva. Dojde k super hyper turbo extra mega změně v jízdních řádech. Dobře, přidají nám pár spojů. Ano ano ano ano a ještě jednou ano, ano o víkendu již nebude naše vesnice nedobytnou, Veolia transport se rozhodla, že je nelidské odříznout nás od zbytku civilizovaného světa a uznala za vhodné, zavést k nám o víkendu čtyři autobusy. Děkuji vám na stotisíckrát!!! Líbám vám ruce atd.

Vedle těch spousty skvělých věcí se obávám jediného, aby se zase neopakoval můj nechvalně známý scénář. To bych totiž asi už nevydejchala! Takže doufám... doufejte se mnou.

Aucun commentaire:

Enregistrer un commentaire